+ 420 602 183 483 info@cso-terapie.cz

Co dělám, v to věřím

Vše o Kraniosakrální terapii. Co by Vás mohlo zajímat…

Co je Kraniosakrální terapie (KST)?

KST je založena na myšlence, že tělo obsahuje informace potřebné k odhalení příčiny jakéhokoli zdravotního problému. Terapeut komunikuje s tělem klienta, aby tyto informace získal a pomohl podpořit klientův vlastní samoléčící proces.

 

k

Odkud přišla Kraniosakrální terapie?

Osteopatické lékařství je obor z něhož vzešla kraniosakrální terapie. Zakladatelem osteopatie se stal v 19. století Dr. Andrew Still, který studoval systém lidské kostry a rozvinul léčebné techniky založené na rozborech anatomických vztahů..

 

Pro koho je KST vhodná?

KST je vhodná pro každého, od miminka po seniory, těžce nemocné, nebo zdravotně handicapované.
Vzhledem k tomu, že terapeut pracuje se samoregulačním principem nastolení rovnováhy v klientově systému, je tato terapie naprosto bezpečná.

V čem vám KST pomůže?

KST má jak preventivní, tak léčebné účinky. Zaměřuje se na celé tělo, tzn., ovlivňuje psychologickou, emocionální i fyzickou oblast a uvádí je do stavu harmonie. Podporuje přirozené mechanizmy celého organismu, stimuluje jeho imunitu a stabilizuje psychické funkce. Pomáhá při chronických stavech i akutních potížích. KST nenahrazuje klasickou léčbu, ale velice účinně a citlivě ji doplňuje.

 

 

O

Má KST kontraindikace?

Terapie nemá žádné kontraindikace, pokud klient nemá akutní krvácení do mozku a není čerstvě po operaci hlavy. Jakmile je úraz hlavy doléčen je KST, naopak, vhodnou formou pro doplnění klasické léčby.

Z

Proč ke mně přijít?

Protože Vám nabízím možnost, abyste v sobě znovu objevili své zdraví a měli radost ze života. Přijďte si popovídat o Vašem problému a společně najdeme cestu a řešení.

Obnova zdraví, které je všeprostupující a věčně přítomné

Jemný a vědomý dotek, podpořený klidem a moudrostí těla zajistí pozitivní odezvu na Vaší cestě k uzdravení.